Vánoční strom

Opět je tu Advent a s ním již tradiční „Rozsvěcování Vánočního stromu“. Letos jsme všichni s napětím očekávali rozsvícení, protože náš „Vánoční strom“ dostal nové osvětlení.

Dříve, než se tak stalo, nás potěšili svým vystoupením žáci ZUŠ, kteří navodili svou písní tu pravou předvánoční atmosféru.

van.strom2-1

Po nich vystoupili naši nejmenší s pásmem nazvaným „Co k Vánocům patří“. Jako obvykle byli moc krásní a vystoupení pohladilo snad každou dušičku.

van.strom3-2

Po krátké přestávce se představili žáci naší základní školy. Krásnou písní „Haleluja“ a zpěvem, který „chytl“ za srdce většinu z nás, uvedla tuto hodinku Terezie Gilligová. Následovala vystoupení gymnastek, mažoretek, ukázky tanečních kreací. A pak se předvedli všichni žáci s hudební pohádkou „Červená karkulka“ a vše ukončili zpěvem anglické  a české vánoční písně.

van.strom4

van.strom1

Program neskončil, jen se přesunul do kostela, kde probíhal Adventní koncert.

V 18.00 hodin za tónů písně „Budiž světlo“ se nádherně rozsvítil „Vánoční strom“.

van.strom5

To ovšem nebylo celé, vánoční atmosféru navodili i „herci“ ochotnického divadla ve Vřesině s představením „Půjdem spolu do Betléma“.

Po celou dobu se mohl každý občerstvit, zahřát se „Starostčiným punčem“ či „Vařonkou místostarosty“, koupit různé suvenýry, vánoční věnce a výzdobu, zblízka se podívat i vyzkoušet si práci pravé tkadleny a v neposlední řadě si posedět a popovídat se známými a zpříjemnit si čekání na Vánoce.

Marie Šupalová