Beseda – Západ USA a Havajské ostrovy

V úterý 2. 2. 2016 nás poctil svojí návštěvou Jiří Mára z Přerova, který trpí svalovou dystrofií. Tento handicap mu znemožňuje hybnost horních i dolních končetin. Mnozí z nás by si ani nebyli schopni představit život s takovým omezením. Jirka úspěšně bojuje s tímto handicapem a za velké podpory rodiny realizuje své životní sny.

Jaká je Amerika? Toto se pokusila zjistit rodina Márových na osmé expedici za účelem splnění svých snů. Prozkoumali všechny nejznámější národní parky severoamerického západu od jižních končin až po kanadskou hranici. Kromě překrásné přírody je zlákalo také hazardem vyhlášené město Las Vegas, červené koberce Hollywoodu, nebo proslulá věznice Alcatraz.

Na svých cestách objevovali krásy Havajských ostrovů. Navštívili tamější vyhlášené pláže s azurově modrým mořem skrývajícím korálové útesy plné pestrobarevných rybek a tajemných želv.

Zážitky, s kterými se na svých cestách rodina obohatila, nám ukázali ve velmi zajímavé projekci fotografií a videoukázek sestavených do humorného i dramatického příběhu. Jiří Mára je autorem devíti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa.

Martina Ivánková

Jiří Mára

Více informací naleznete na www.jirkamara.cz(http://www.jirkamara.cz)