První dny ve školce…

 

Prázdniny skončily a začal další (trošku jiný…) školní rok. Všichni si klademe otázky, jaké změny nás budou v tomto školním roce čekat…

První dny v naší MŠ patřily seznamování s dětmi, kamarády, s prostředím, základními pravidly chování a režimem dne. Nově přijaté děti se postupně adaptují a bez větších slziček si zvykají na nové změny v jejich životě.

Jelikož stále dochází ke změnám v epidemiologické situaci, rozhodly jsme se, že další blízké dny budou ve znamení cestování.

Hned v pondělí 21.9.2020 se pojedeme podívat se  staršími dětmi na Věž Nové radnice v Ostravě a prozkoumáme blízké okolí kolem řeky Ostravice. V říjnu – 2.10 2020 nás čeká výlet do Záchranné stanice pro zvířata  v Bartošovicích. I zde pojedou starší děti. Vše je hrazeno z projektu MŠMT – Šablony.

Od pátku 25.9. 2020 začínají jezdit obě třídy (Kuřátka i Berušky) na plavání do bazénu Crab v Ostravě – Porubě.

Toto jsou aktivity, které nás čekají v blízké budoucnosti a doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat až do konce školního roku.

Všem dětem držíme palce, ať se jim u nás líbí. Ať i tu malou slzičku, obavu, nejistotu nahradí radost, smích a spokojenost.

Přeji nám všem mnoho zdraví a pohodový školní rok.

Gregorová Silvie