Záchranná stanice Bartošovice

Výlet do Bartošovic

V pátek 2. 10. 2020 jsme se jeli podívat do Záchranné stanice do Bartošovic. Zde nás čekal náročný, ale velmi krásný a naučný výukový program, s pomocí kterého jsme se seznámili s nelehkou prací tamních zaměstnanců.  A co vše jsme viděli a co všechno jsme se dověděli nelze ani vypsat, bylo by to na dlouhatánský článek. Ale ve zkratce:

Seznámili jsme se s posláním záchranné stanice.

Pomocí zajímavého výkladu plného názorných  ukázek a videoprojekcí jsme se seznámili se základními životními podmínkami některých živočichů, s jejich životním cyklem a vlivem člověka na život zvířat v našem okolí.

Odborníci nás provedli celým areálem, kde jsme si mohli prohlédnout zachráněné egzempláře  dravců, sov, savců a seznámili nás s příběhem svých svěřenců. Tato část byla opravdu zajímavá. Například jsme byli svědky krmení vydry říční, žárlivého výstupu orlice skalní, mazlení chovatele s krkavcem velkým a další krásné momenty.

Celou procházku nás doprovázel čáp černý, který už dávno měl být na cestě za teplem, ale rozhodl se, že v rodném hnízdě je nejlépe a zůstane, aby zpříjemnil návštěvníkům čas ještě více. Krásně se prolétl nad našimi hlavami a dal nám jasně na srozuměnou, čí je to domov J

A to ještě nebylo vše. V hezké učebně jsme se dověděli mnoho zajímavostí o ptačím životě.  A nejvíce se nám líbila praktická ukázka různorodosti ptačích vajíček. Dokonce nám bylo vysvětleno, jak rozeznáme vejce vařené od syrového.

Byl to krásný den plný nových informací a sluníčka.

Všem, kteří se o nás v Bartošovicích starali moc děkujeme!!! A určitě brzy na viděnou.

Monika Matuszková