Byli jsme v Praze

Páťáci si přáli jet na školní výlet do Prahy a my jsme jim jejich přání samozřejmě splnili. Někteří naši „matičku“ navštívili vůbec poprvé.

Hurá! Cesta začíná!

smart
smart

V Praze jsme toho navštívili celkem hodně. Vše začalo v zámecké zahradě, poslechli jsme si i zpívající fontánu (Víte, že prý byla odlita z děl a střeleckých koulí? A proto zpívá!), přes Jelení příkop jsme viděli chrám sv. Víta, který jsme pak také navštívili, na vlastní oči jsme viděli Vladislavský sál s nádhernou stropní výzdobou, seděli jsme v bazilice sv. Jiří, kde je hrob sv. Ludmily a konec prohlídky byl ve Zlaté uličce. O všech těchto objektech nám se zaujetím povídala paní průvodkyně. Takže to, co jsme se učili ve vlastivědě a viděli jen na obrázcích, jsme si prohlédli na vlastní oči.

smart
smart
smart

Pak jsme si prohlédli Daliborku a vydali se lanovkou na Petřín. Tady jsme se rozdělili, někteří z nás šli na Petřínskou rozhlednu, jiní do bludiště.

smart

Cesta na nádraží vedla přes Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, kde jsme se neopomenuli občerstvit v McDonaldu.

smart

Výlet se vydařil, všichni jsme byli unavení, ale spokojení. A co se páťákům líbilo úplně nejvíce? Cesta vlakem…

smart

Marie Šupalová