Když spadne listí…školní družina to jistí

Podzim jak se patří. Sluníčko svítí, všude plno spadaného listí, utopilo se v něm hřiště i zahrada…jupííí to je paráda! Ve čtvrtek 13.10. jsme se s dětmi v družině inspirovali nejen podzimními barvami, ale hlavně spadaným listím, které bylo všude kolem nás. Po delší pauze jsme se zase výtvarně vyřádili. Nápadů a námětů, co všechno se dá ze spadaného listí vyrobit bylo habakuk. Vytáhli jsme ven stoly, velké výkresy a kolem dokola jsme s dětmi malovali, kreslili, lepili, trhali, stříhali, no prostě tvořili.

O týden později jsme si s listím naopak hráli a doslova si ho užívali. Nejdříve celá družka na hřišti nakupila obrovskou horu z listí. Společně naráz jsme ji pak vyhodili do vzduchu. Nádhera! Poté jsme se rozdělili napříč odděleními do skupin a děti měly za úkol, vyrobit z listí co se jim zlíbí a co je napadne. Sluníčko, ježka, mumiii…nejraději se totiž do listí zahrabávaly, schovávaly a skákaly. Nespoutaně a s radostí si děti celé pěkné odpoledne užívaly.

P.S. Možná si někteří donesli listí i domů. V kalhotech, za tričkem a nejčastěji ve vlasech…

Dagmar Kantorová