Příprava na Velikonoce v ŠD

Svátky jara se kvapem blíží, děti se těší na prázdniny, na sluníčko které je den ode dne teplejší a nedočkavě vyhlíží záblesky zelených lístečků probouzejících se po chladné zimě. A právě příchod Velikonoc nám vrací barvy do šedivých zimních dní.

Spolu s dětmi jsme si povídali jak vypadají Velikonoce u nich doma, jaké znají velikonoční tradice a proč se vlastně Velikonoce slaví? Zjistily jsme však, že poslední téma dělalo dětem trošku problém, a tak jsme se rozhodly jim to trochu přiblížit společnými aktivitami, díky kterým snad našly odpověď.

Pohádky z Chaloupky na vršku nikdy nezklamou a dokážou dětem tradičním způsobem vylíčit, co se v daný moment odehrává. Stejně jako tomu bylo v příběhu: Jak se pomlázky ztratily.

Po tomto příběhu se děti rozdělily do dvou týmů a měly za úkol vytvořit myšlenkovou mapu Velikonoc.

Každý další den měli k dispozici velikonoční omalovánky, pracovní listy a korálky k zažehlování velikonočních výtvorů podle předloh.

Pašijový týden, který předchází Velikonocům a s nímž se pojí události připomínající poslední týden života Ježíše Krista, jsme si představili formou hry při práci ve skupinách.

A abychom zjistily, zda si děti všechny informace zvládly uchovat v paměti, připravily jsme pro ně velikonoční bojovku. Rozdělily se napříč odděleními do skupin a hledaly ztracená velikonoční vajíčka se záludnými úkoly.

No a sladká tečka na konec ve formě čerstvě upečeného beránka, nemohla nikoho urazit 🙂

Hezké prožití velikonočních svátků, chlapcům hodně vykoledovaných vajíček a různých dobrot a děvčatům spousty koledníků, ať jsou zdravé, svěží a krásné.

Barbora Dreslerová – vychovatelka ŠD