Nové pomazánky v jídelníčku

Hrášková pomazánka s krůtím masem

Rozmrazený hrášek Bonduelle extra jemný pomeleme společně s upečeným krůtím masem a s dozlatova opečenou cibulkou, do které jsme ke konci opékání přidali mačkaný česnek. Vše promícháme s čerstvým sýrem, dochutíme solí.

Ingredience: množství g/ml na 10 porcí

hrášek extra jemný Bonduelle 300

olej 50

čerství termizovaný sýr 350

krůtí prsa pečená 250

cibule 150

česnek 5

sůl 5

Špenátová pomazánka

Na oleji zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme rozmrazený špenát, sůl, prolisovaný česnek a za stálého míchání vaříme 10 minut. Zalijeme vejci a dále za stálého míchání vaříme 10 minut. Máslo vyšleháme do pěny a postupně přidáváme vychlazený špenát s vejci. Podle chuti dosolíme, zchladíme a podáváme s pečivem.

Ingredience: množství v g/ml na 10 porcí

špenát zmrazený 320

olej 40

cibule 40

vejce 80

česnek 9

máslo 80

sůl 5

Přejeme dobrou chuť

Andrea Klanicová