Drobečková navigace

Úvod > > MŠ - Aktuality > Návštěva předškoláků v 1. třídě a jejich společné vyučování

Návštěva předškoláků v 1. třídě a jejich společné vyučování   Blíží se zápis do školy, proto jsme s předškolními dětmi naší školky navštívili základní školu.

 S žáky 1.třídy  měli  předškoláci společné vyučování. V rámci čtenářské dílny  "naši školáci"  pracovali s knihou Nerozluční přátelé. 

Po prohlédnutí třídy, usazení do lavic a vzájemném seznámení začalo vyučování formou tandemové výuky, kdy se dětem věnovaly dvě učitelky. 

A jak takováto čtenářská dílna probíhala? 

Děti si nejdříve prohlédly ilustraci k danému příběhu a měly říct, co všechno na obrázku vidí a o čem asi příběh bude.  Následně paní učitelka dětem přečetla úryvek textu a doplňujícími otázkami zjišťovala, zda děti ví o čem četla - zda  poslouchaly a text pochopily.  Z odpovědí vyplynulo, že příběh je o dvou zvířecích rodinách.

Dalším úkolem dětí bylo vystřihnout zvířátka, o nichž se v příběhu píše  a vlepit je do obrázku, jak určuje text.

Tuto práci opět vystřídalo čtení a doplňující otázky.

Následovalo prstové cvičení pomáhající ke správnému úchopu tužky, protože na řadu přišlo kreslení grafického cviku - horní oblouk "jak skáče králík". Vybrané děti nám pak ukázaly, jestli umí skákat jako králíci.

Ve spolupráci s paní učitelkou  ve čtení pokračovali školáci, až jsme se dostali ke konci příběhu.

Jak příběh skončil? Děti vám to jistě rády poví.

Společná vyučovací hodina, které se zúčastnilo 17 prvňáčků a 23 předškoláků proběhla  plynule a v poklidu.  To vše díky tomu, že obě paní učitelky spolupracovaly, vzájemně se doplňovaly a plně se věnovaly dětem.

 

Knihu Nerozluční přátelé  s ilustracemi Emilie Dziubakové si můžete  společně s dětmi přečíst.