Drobečková navigace

Úvod > > MŠ - Aktuality > Výlet do ZOO

Výlet do ZOO



V úterý, 19. května, jsme se s dětmi z mateřské školy vydali autobusem na výlet do „Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava".  Děti se na celý den velmi těšily a od samého rána panovala ve školce veselá nálada.

Již tradičně děti nejvíce uchvátili plameňáci, kteří nás přivítali svou krásnou růžovou barvou. Velká očekávání provázela také návštěva červené pandy, kterou děti pozorovaly s nadšením. Nechyběl ani obdiv k majestátnímu lvovi a lvici, žirafám či slonovi…

Velkou podívanou nám připravili šimpanzi a jejich mláďata, která děti sledovaly s úsměvem a velkým zaujetím. Děti nadšeně pozorovaly jejich dovádění, vzájemnou péči i hravost, která vykouzlila úsměv na tváři nejen dětem, ale i dospělým.

Samozřejmě nechyběla ani společná svačinka a chvíle odpočinku. Celý den panovala příjemná atmosféra plná radosti, smíchu a nových poznatků o zvířatech z různých koutů světa.

Výlet do zoologické zahrady byl pro děti krásným zážitkem a zároveň příležitostí poznávat přírodu a zvířata trochu jinak než jen z obrázků či knih. Domů jsme se vraceli plní dojmů, krásných vzpomínek a nových zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

 

Silvie Gregorová