Drobečková navigace

Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > S jablkem a o jablku

S jablkem a o jablkuV měsíci říjnu jsme si s dětmi napříč všemi odděleními školní družiny uspořádali projektový jablkový  týden.

Hned v pondělí jsme si nejprve povídali každý ve svém oddělení o tom, co všechno víme o jablku, o jeho pěstování, sklizni, kde všude jablka rostou, jaké odrůdy známe, a také co všechno se dá z jablek připravit pro naše mlsné jazýčky. Vše, co jsme nevěděli a chtěli jsme se dozvědět, jsme zjišťovali ve skupinkách na internetu.

Nakonec jsme všichni společně připravovali přinesená jablka na výrobu šťávy v odšťavňovači, na které jsme si potom všichni společně pochutnali.

V úterý se soutěžilo v tělocvičně, a jak jinak, než s jablky. Ať už opravdovými nebo papírovými. Všechny zúčastněné děti školní družiny se rozdělily do družstev a závodilo se o co nejdelší slupku, převáželo se jablko na dece, tančilo se s jablkem, skládalo se jablkové puzzle, lepila se jablka na pomyslný strom.

Ve středu nás pak čekala velmi náročná, ale o to zábavnější disciplína, samozřejmě s jablkem, a to výroba nepečeného jablkového moučníku. Tento zákusek si připravovalo každé oddělení zvlášť z jablek, piškotů, pudingu a zakysané smetany.

Děti byly do přípravy velmi zapálené a práce na moučníku je bavila. Za to je pak čekala sladká odměna, kdy ve čtvrtek po obědě mohly svůj výtvor, který mezitím přes noc ztuhl v ledničce, ochutnat. Musím říct, že všechny zákusky se velice povedly  a snědly se do posledního kousíčku.