Úvod > > ZŠ - Aktuality > Exkurze v hasičské zbrojnici Martinov

Exkurze v hasičské zbrojnici Martinov

Ve středu 12.6.2024 se zúčastnili žáci druhých a třetích ročníků exkurze hasičské stanice v  Martinově.

Žáci si měli možnost pod odborným vedením prohlédnout celou budovu hasičské stanice. Během prohlídky této stanice byli žáci průběžně informováni s náplní práce hasičů. Hlavním a pro děti určitě nejzajímavějším bodem celého programu byla prohlídka hasičských aut a jejich technického vybavení.

Žáci se dověděli, že výjezdy hasičů nejsou jen k samotným požárům, ale i k dopravním nehodám, násilnému otevření bytů, apod.

Děti měly možnost si pod odborným dohledem a odborným výkladem hasičů prohlédnout tři druhy hasičských aut a také se posadit do kabiny jednoho z nich.

Všem se akce velice líbila a opouštěli tuto požární stanici plni dojmů a zajímavých zážitků. Všem moc děkujeme za krásné dopoledne.