Drobečková navigace

Úvod > > ZŠ - Aktuality > Návštěva budovy integrovaného záchranného systému v Ostravě

Návštěva budovy integrovaného záchranného systému v OstravěŽáci 5. třídy měli možnost prohlédnout si budovu a zařízení integrovaného záchranného systému, tedy pracoviště hasičů, policie a záchranného sboru. Děkuji pane Hankemu, který nám práci hasičů a záchranářů takto přiblížil. Pod fotografiemi uvádím příspěvky páťáků.

Petra Hrušková

Dne 6.10 jsme se s třidou vydali na výlet do Dubiny na integrovaný záchranný systém. Tam jsme jeli tramvají. Když jsme přijeli, tak nám první ukázali záchranku, kterou jsme si mohli projít. V záchrance nám změřili tlak. Ukázali nám příslušenství k zachraňování životů a zkusili jsme se posadit na záchranářskou čtyřkolku. Taky jsme si zkoušeli oživovat figuríny. Potom jsme se šli podívat k policejním koňům a některé jsme si mohli pohladit. Nakonec jsme šli k hasičům si prohlídnout jejich budovu. Uteklo to strašně rychle a za chvilku jsme museli jet zpět. Hodně se mi líbili policejní koně. Taky mě hodně překvapilo, že každé oddělení je zaměřené na něco jiného. Moc děkuji za to, že jsme si mohli tohle zažít osobně.

Eliška Doubravová

Jeli jsme do záchranného integrovaného systému. Nejvíce se mi líbila masáž srdce a záchranné vozy. Masáž srdce byla hra, v které jste museli masírovat srdce u pěti figurín. Hráčů bylo taky pět.

Dokonce nám ukázali záchranné vozy od záchranářů. Byli jsme i v druhém patře. V druhém patře to bylo hezké, ale nic pro mě. Maximálně trubka, po které jsme se nemohli sjet.

Pak jsme viděli koně a mohli jsme si je pohladit.

Richard Ševčík

Ve čtvrtek jsme se vydali do budovy 112 Ostrava. Nejdříve nám ukázali sanitky a jejich příslušenství. Poté jsme si zkusili masáž srdce na umělých figurínách. Jako druhé nám ukázali policejní koně a některé jsme si mohli i pohladit. Byli moc hezcí a svalnatí. Dál nám ukázali jejich budovu, kde spí a kde mají školení. Nakonec nám ukázali hasičské vozy a mohli jsme se dokonce i projet. Nejvíce se mi líbili policejní koně a také jsem si moc užila masáž srdce. Moc děkuji všem, kteří se na tom podíleli a ukázali nám krásu této práce.

Veronika Zajacová

Ve čtvrtek jsme celý den strávili u hasičů a bylo to skvělé. Nejvíce se mi líbila saturace a měření tepu, kdy nám dali na prst pohodlnou červenou klapku. Můj tep byl normální. Potom jsme se šli podívat do kanceláří a měli tam dokonce i vířivku a saunu. Pak s několik spolužáků nastoupilo do hasičského vozu a jeli se projet, ale já jsem se tam už nevlezl, takže jsem musel čekat venku. Moc jsem si výlet užil a výlet doporučuji.

Jan Fábrik

Ve čtvrtek jsme jeli s třídou do budovy 112. Jeli jsme tam tramvají a autobusem. V budově byli hasičská auta a záchranářská auta. V záchranářském autě nám měřili tep, potom jsme se mohli projet v hasičském autě. Byli tam policejní koně, potom jsme jeli zpátky do školní jídelny. Děkuji všem, co tam byli a ukázali nám, kde spí a kde si vaří jídlo.

Adam Schon

Ve čtvrtek jsme vyrazili na Dubinu k hasičům. Mohli jsme si projit polici a k hasičům a k záchranářům. A mohli jsme si prohlídnout auta záchranářů, kde jsme si vyzkoušeli saturaci a tep. Potom jsme šli k hasičům a  prohlídli jsme si auta. Bylo tam taky auto, které mělo dveře jako autobus. Potom jsme si šli prohlédnou, kde spí, stravují se a odpočívají hasiči, třeba se koukají na fotbal. Potom jsme šli se kouknout na koně od policie a tam jsme se mněli kvíz kdo je nejmladší a kdo nejstarší. Potom jsme se šli projet v hasičském autě. A potom už jsme jeli zpátky. Moc jsem si to užil. Moc děkuju těm, co to pro nás udělali, hlavně panu Hankemu.

Ondra Lovas

Ve čtvrtek jsme jeli do hasičárny na Dubinu, jako první jsme byli u sanitek avmohli jsme si projít sanitku, mohli jsme si zkusit, jak nám bije srdce a tep, mohli jsme si zkusit sednout na čtyřkolku. Bylo to jako kdybychom si sedli na matraci. Potom jsme šli se podívat na hasiče, mohli jsme si do toho sednout a pak jsme se mohli i projet. Pak se rozjeli na plný plyn ze sirénami, my s Honzou jsme se lekli a utíkali jsme pryč. Hasiči zaparkovali a zavřeli garáž. Moc se mi to líbilo. Děkuji všem že jsme tam mohli být. Doufám, že se ještě uvidíme.

Daniel Mižák.

Moc mě bavilo vzdělávat se u 112.

Pan Hanke vzal nás dovnitř a šli jsme do garáže. Byly tam lavičky, abychom si tam odložili věci. Dělali jsme  záchranu ,když se někdo dusí. Dělali jsme závody, kdo oživí figurínu první. Nejde o rychlost, jde o to, aby jsi to dělal správně. Potom nás odvedl do místnosti, kde jsou záchranky. Ukázal nám jak fungují věci v záchranném autě. Potom jsme nastoupili do hasičského auta. Dovolil nám dovnitř a vyfotili jsme se. Pak jsme šli na policejní koně, mohli jsme si pohladit. Poděkovali jsme a šli jsme zpátky do školy.

Max Čechák                 

Ve čtvrtek jsme byli na výletě. Jeli jsme do budovy, kde byli hasiči, policajti, a záchranka. Byly tam 4 velké vozidla od Hasičů a  mohli jsme se dokonce podívat do těch vozidel. Bylo tam horko, ale jsem ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet, protože mě to vždycky zajímalo, jak to tam vypadá. Potom jsme se šli podívat na sanitku a tam mě to taky hodně zajímalo. Mohli jsme si dokonce vyzkoušet na prst takový kolík a to nám měřilo tep já jsem třeba měla 122, protože jsem byla trochu ve stresu, ale to nic není. Potom jsme měli hru a tam jsme měli takové panny a ukazovali nám jak třeba pomoct člověku, který nedýchá, Potom přišla ta hra, museli jsme na ty panny tlačit přímo na srdce já jsem to nakonec nezkusila. Potom jsme šli k policii se podívat na koně. Bylo jich celkem 12, 6 bílých a 6 černých. No a potom už jsme jeli domů.

Děkuji moc za to, že jsme si to mohli vyzkoušet a těším se, jak tam zase určitě někdy pojedeme.

Nikol Riedelová

Moc se mi líbilo, jak jsme jeli hasičským autem. A moc mě to bavilo. Byli jsme se podívat na koně a na záchranku. Byli jsme v sanitce a měřili jsme si tam tep. Pak jsme se byli podívat do kanceláří.

Emma Hanke

Nejvíce se mi líbilo, jak jsme jeli hasičským autem. Taky se mi líbili policejní koně, protože jezdím na koni a mám je ráda. Výlet byl super a byla to zábava. 

Karolina Bochňáková

Ve čtvrtek jsem si užil naplno. Navštívili jsme Záchranný integrovaný systém. Nejvíc jsem si užil autíčka. Pán nám udělal aplikaci, takže se nám posouvala autíčka, když jsme udělali správný tep srdce. Potom jsme se dívali, kde mají kuchyň, saunu a bazén. Jeli jsme v hasičském autě. Moc jsem si to tam užil a moc děkuji všem, kteří nám tohle udělali.

Jonáš Kristofory

Nejvíc se mi líbila soutěž s figurínami, na kterých jsme zkoušeli masáž srdce . Byl jsem na druhém místě  hned za paní učitelkou. Potom se mi ještě líbila saturace a řekl mi, že já mám dobry tep .

Adam Foretník

Byli jsme na hasičárně.
Když jsme přišli, tak jsme se nasvačili a pak nás přišel pozdravit od Emmy taťka, který náš vzal tam, kde jsme si sundali oblečení.
Pak jsme šli se podívat na  sanitku a jejich čtyřkolku a k tomu nám ukázal věci, které používají na záchranu lidí a pak jsme si zkoušeli první pomoc na umělých panácích.
Pak po té zkoušce první pomoci jsme se šli podívat na koně.
A jak jsme odešli do budovy, kde mají kanceláře a postele a kuchyň, kde si vaří obědy a taky tam měli tyč, kde se sklouzl hasič.
Potom nám otevřeli auta a my jsme si je všichni prolezli a bylo to super. a pak tatínek to Emmy poslal dalšího hasiče, aby nás svezl hasičským autem.
A pak bylo moc hodin, tak jsme se rozloučili.
A taky moc chci poděkovat panu Hankemu, bylo to moc super a děkuji za všechno.

Alex Michalík

Dne 6.10 jsme jeli s třídou na výlet do integrovaného záchranářského systému v Dubině.

 Byly tam záchranářská auta, hasičské auta a záchranářská čtyřkolka. A potom jsme jeli v velkém hasičském autě.

Na konci nám jeden pán ukázal, jak jel po takové tlusté tyči .

Terezie Holušová

Nejvíce jsem byl nadšený z hasičských aut, kde jsme se mohli i svézt.

Patrik Šebera 

Ve čtvrtek jsme celý den byli u hasičů na konci Ostravy. Nejvíce se mi líbilo jak nám ukazoval záchránářské potřeby a jak nám ukazovali koně. Strašně se mi to tam líbilo, ale neprošli jsme všechno. Pan Hanke říkal že možná se podíváme v červnu. Mají tam Hasičský sbor, Záchraný sbor a Městskoů policii. Ukazovali nám auta a pán záchranář nám měřil tlak. Potom jsme na koci prohlídky jeli v hasičském autě. Děkujeme za skvělou prohlídku.                               

Adéla.Bolková

Nejvíce se mi líbila ukázka koní. Moc jsem si to užila. Děkuji panu Hankemu za krásnou prohlídku.

Elizabeth Hrubošová

Ve čtvrtek jsme jeli k hasičům, policajtům a taky k záchranné služby. Až jsme tam dojeli tak jsem na první pohled viděla obří budovu.

Potom jsme tam chvílí čekali,  než pro nás někdo přijde. A šli jsme dovnitř. Jak jsme tam přišli tak jsme jsi sundali bundu a batohy a šli jsme na prohlídku. 

Všichni se nám představili a první kam jsme šli tak bylo záchranná služba. Hráli jsme hru že tam byli těla a kdo byl první tak vyhrál. Potom jsme si šli prohlídkou kanceláře vlastně celou budovu. A jak je ten hasičský skluz jakože ta tyč po které jezdí dolů tak jsem to natočila. A potom nás svezli hasičským autem. A vzadu byli čtyři místa a vlezlo se nás tam čtrnáct. Moc se mi to tam líbilo. Moc děkuji pane Hanke že jste nás tam vzal.

Natálie Zápecová