Úvod > > Koťátka > Moje vesnice

Moje vesnice

V tomto týdnu jsme se s dětmi ve třídě Koťátka věnovali tématu „Moje vesnice“. Děti si předávaly informace o naši obci – jak se jmenuje, jaké je okolí obce, co je tu zajímavého, jaké jsou tu památky, řeky – místo, kde bydlím – moje adresa, můj dům, jaká je cesta do MŠ – naši sousedé, jestli máme blízko k přírodě – rozdíl mezi městem a vesnicí, města v našem okolí, jaké jsou tam stavby, památky, kultura a zábava. Výtvarně jsme ztvárnili náš dům, kde bydlím a z kostek jsme si postavili si cestičky vesnicí ke škole, k domovu.

Cílem bylo získat vztah k domovu, ke svému bydlišti, rozlišovat charakteristické znaky mezi vesnicí a městem, osvojovat si základní návyky, jak se chovat na veřejnosti, znát důležitá místa naší vesnice a vědět k čemu slouží.

Moje vesnice