Úvod > > MŠ - Aktuality > Hola hola hej, jaro přivolej!

Hola hola hej, jaro přivolej!

Po zimě už se každý těší na jaro. Ani u nás ve školce tomu není jinak. A tak jsme se s dětmi rozhodli jaro přivolat. Ale jak se takové jaro přivolává? Způsobů je několik, stačí využít svou fantazii. My jsme se tentokrát ve třídě Koťátek pokusili probudit sluníčko hudbou...

Nemyslete si, že je to jednoduché, že stačí zazpívat jednu písničku a sluníčko se probudí a vyjde. Čekal nás proto celý blok plný rytmicko - melodických činností... Nejprve jsme museli pojmenovat symboly jara, abychom věděli, co a proč vlastně přivoláváme. Jednotlivé symboly jsme poté rytmizovali, nejprve hrou na tělo, poté hrou na dřevěné klacíky. Věřte, že když se do toho pustila celá třída, sluníčko se určitě probudilo. Zatím bylo uzívané, a tak jsme mu s jeho probouzením pomohli zívacím rozezpíváním "ááááá". Poté jsme poslouchali, zda "už se něco děje" - ve skladbách vážné hudby jsme se snažili slyšet probouzející se jaro. Aby nám sluníčko zase neuslo, pustili jsme se do zpěvu jarních písní za doprovodu kytary či klavíru. Děti hudbu doplnily o hru na čajové lžičky a melodické zvonky.

Sluníčko nám opravdu zasvítilo, alespoň maličko. My však v našem úsilí přivolat jaro budeme pokračovat, protože zima se zatím ještě nevzdala! Určitě neváhejte a přidejte se k nám. Jarní písnička přivolá jaro, nebo alespoň vykouzlí úsměv u Vás doma.