Úvod > > MŠ - Aktuality > Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

I letos se konal pro přihlášené děti lyžařský kurz na Vaňkově kopci. V pondělí po obědě jsme plní očekávání přijeli na svah, rozdělili se do skupin. Lyžaři pokročilí utvořili skupinu Piškvorek a lyžaři začátečníci dostali jméno Žabičky. Po rozcvičce celého těla si nazuli lyže a se svými instruktory vyjeli do lyžařské stopy.

Piškvorky si zopakovaly pravidla brzdění a řízení svých lyží a již první den sjížděli celou sjezdovku.

Žabičky čekal úkol náročnější, nazout si lyže, vyjet po laně a sjet dolů, pokud možno obloučky a zastavit. A začala perná práce jak pro děti tak pro paní instruktorku. Ač se padalo, lyže neposlouchaly, děti se nevzdaly a trénovaly základy lyžování. Po svačinové přestávce se pokračovalo ve výuce lyžování nanovo.

V podobném duchu se nesly i dny následující úterý, středa, čtvrtek. S přibývajícími dny kurzu bylo vidět zlepšování u všech dětí. Piškvorky jízdu zrychlovaly a mým pohledem jezdili jako opravdoví lyžaři. I jízda pozadu se zkoušela! Žabičky bojovaly s nástrahami sjezdového lyžování a během středy i ony začínaly vypadat jako lyžaři! Lano už ovládaly, kopec sjely, obloučky se rýsovaly, skoro zastavily a ani se jim nechtělo sundat lyže!

V pátek děti čekal závod a vyhodnocení nově získaných dovedností. Přijeli fandit také rodiče všech dětí. Lyžaři byli odměněni medaili a nejlepší z dětí si odnesly i sladkou odměnu! A co říci na závěr? Ač je letošní zima všelijaká, letošní kurz se vydařil, sníh na lyžování byl, slunce nám svítilo a dešťová přeháňka poslední den to nepokazila a krásnou duhu nám vyčarovala. Za rok zase na viděnou s dobrým týmem na kurzu lyžování!

Barbora Postavová

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci