Úvod > > MŠ - Aktuality > Myslivci na návštěvě ve školce

Myslivci na návštěvě ve školce

V zimním období se společně s dětmi nevěnujeme jen zimním sportům a hrám na sněhu, ale také tématu „jak volně žijící zvířata přežívají zimu a jak jim v této nelehké době můžeme pomoci.“ Prohlížíme si různé obrázky, poskytujeme dětem nové informace z encyklopedií, ale také si zveme do školky zajímavé hosty.

V tomto týdnu jsme ve školce přivítali myslivce. A byl to opravdu zážitek!!!

Nepřišli totiž sami. Přinesli s sebou spoustu ukázek srstí, parohů a rohů, kopýtek i  zubů lesních zvířat. A také hodně zajímavého povídání. Ale nejvíce děti nadchla živá zvířata, která také přivedli  – psa Kodyho, bažanta, dvě straky a  dva dravce.

Na rozdíl od většiny obyčejných výstav bylo sahání na exponáty dovoleno, ba dokonce doporučeno. No, řekněte sami, kdo z vás měl možnost pohladit si srst divokého prase, zjistit, jaký je rozdíl mezi srstí kuny a např. lišky nebo jaký je rozdíl mezi rohem a parohem. Víte, jak je těžké správně pískat na vábničku?  Velký obdiv sklidil Kody, když nám všem ukázal, jak umí poslouchat svého pána.

Děti byly z návštěvy nadšené. Vše si osahaly, vyzkoušely a spoustu  nového se   o zvířatech dozvěděly.

Za tuto milou a poučnou návštěvu děkujeme myslivcům panu Daliborovi Homolovi z mysliveckého sdružení Krásné Pole a Ivovi Němcovi ze Stříbrnic.