Úvod > > MŠ - Aktuality > Se Sokolem do života

Se Sokolem do života

V tomto školním roce se celá školka zapojila do sportovního projektu “ Se Sokolem do života“, který vede děti k rozvoji pohybové gramotnosti a zdokonalení koordinovaných pohybů.

Vždy jeden den v týdnu jsme se věnovali „velkému cvičení “.  Přizpůsobili jsme si tomu hernu a starší děti se převlékaly do cvičebního úboru

Toto cvičení se skládalo ze 4 částí:

1. rušná část – ve které se dětský organismus zahřál a připravil na zdravotní cviky.
  2. zdravotní cviky – klasické cviky, u kterých jsme dbali na správné a přesné provedení.
  3. hlavní část – cvičení na nářadí formou překážkové dráhy nebo cvičení v družstvech k jejichž motivaci jsme využívali zvířátka.
  4. závěr – vždy patřil nějaké pohybové hře.

Ke cvičení jsme využívali různá nářadí: švédskou bednu, žíněnky, lavičky a kladinu, nášlapné kameny, lana, prolézací tunely, ribstoly, kruhy, žebříky, míče…

Za teplého a příznivého počasí jsme sportovní činnosti prováděli venku. Kde jsme se více věnovali míčovým hrám a atletice.

Tento celoroční sportovní projekt jsme zakončili „Sportovní olympiádou“ v běhu na 20m, hodu míčkem do dálky a skoku z místa.

Na improvizovaných stupních vítězů si zasloužily stát všechny děti, za to, že se pohybu nevyhýbají a berou pohyb jako samozřejmou součást života.

Teď je jen na nás dospělých, jestli je v tom dále budeme podporovat a půjdeme dětem příkladem.

Marcela Kudelová

Se Sokolem do života