Úvod > > MŠ - Aktuality > Seminář se společností Bidfood

Seminář se společností Bidfood

Společnost Bidfood uspořádala spolu s potravinářskou společností Bonduelle a Banquet seminář, kterého jsme se zúčastnily. Na semináři nám šefkuchaři představili spoustu nových receptur jídel.

Bidfood jako dodavatel doporučen z projektu Skutečně zdravá škola, je také naším dodavatelem. Dodává nám především mražené ryby, mléčné výrobky atd.

Bonduelle výrobce zpracované zeleniny, je součástí projektu Škola plná zdraví, do kterého je zapojena i naše školní jídelna, nám dodává mraženou zeleninu.

Banquet se zabývá zpracováním potravin metodou sous-vide. Sous-vide je kuchařská metoda, při níž se potraviny, především maso, připravují ve vakuu, při nízkých teplotách a velmi dlouhou dobu. Cílem je zachovat přirozenou chuť, šťavnatost a texturu potravin. Oproti vaření při vysokých teplotách si sous-vide maso uchovává důležité živiny.

Receptury jídel předvedené na semináři nás inspirovaly a určitě některé zařadíme do našeho jídelníčku.

Andrea Klanicová