Úvod > > MŠ - Aktuality > Velikonoční čas, zabaví nás!

Velikonoční čas, zabaví nás!

Poslední dva týdny jsme měli ve školce napilno. Jakpak by ne, když se blížily Velikonoce! To pro nás znamenalo nejen si o Velikonocích povídat (Jaké zvyky se k nim váží? Jaké symboly? atd.), ale také se na ně připravit!

Děti se nadšeně pustily do zdobení vajíček, sazení osení i do výroby nejrůznějších velikonočních ozdob. Školka se tak plnila nádhernými výrobky, které si ale děti samozřejmě na Velikonoce odnesly domů.

Jelikož byly děti velmi pilné, rozhodl se velikonoční zajíček, že je odmění.
Připravil pro ně trasu plnou úkolů zakončenou překvapením. Děti neodradilo ani chladné počasí. Vydaly se po značené trase a plnily jeden úkol za druhým.
Házely vajíčka do košíčku, správně pojmenovaly jarní květiny. Nezalekly se ani úkolu poskládat slovo Velikonoce a některá písmena přepsat. Poznávání zvířátek a přiřazování mláďat jsme společnými silami také zvládli, neboť selátko, telátko, jehňátko se zkrátka pořád plete. Jaké byly další úkoly? To Vám jistě děti rády samy prozradí. Důležité je, že na konci zajíček dětem nechal sladkou odměnu, která vykouzlila dětem na tváři velikonoční úsměv.

Velikonoční čas, zabaví nás!