Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Den seniorů v ŠD

Den seniorů v ŠD

Děti z družiny si připomněly den seniorů

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Tuto událost jsme si také připomenuly s dětmi ve školní družině, protože bychom neměli zapomínat na to, že každý z nás jednou zestárne a drobný dárek od někoho blízkého náš potěší a zahřeje u srdíčka. U této příležitosti oslav jsme oslovili maminku jedné žačky, která se seniory pracuje a výrobky dětí předá.

Děti z 2. a 3. oddělení se domluvily, že společně vytvoří nejen krásná přání, ale dokonce vytvoří podzimní obraz. V odděleních jsme se také sešli a před samotnou přípravou jsme si povídali o tom, jak senioři prožívají svůj život, kde asi bydlí, jak tráví svůj volný čas apod. Dozvěděli jsme se, že se děti k babičce a dědovi většinou těší, protože se u nich smí to, co doma ne. Babička vaří samé dobroty a lumpárny jsou dovoleny. Děti nám také povyprávěly své nejkrásnější zážitky s prarodiči a to, že je zdravě rozmazlují.

Závěrem jsme se shodli, že pěstovat v dětech úctu ke stáří je jedna z nejdůležitějších věcí ve výchově dětí.