Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Jarní dílny v ŠD

Jarní dílny v ŠD

Jaro už zaklepalo na dveře, a proto si vychovatelky na úterý 28. a středu 29. března připravily tradiční jarní dílničky ve školní družině. V jednotlivých třídách byla na stolech připravena spousta dekorací, ze kterých pod rukama šikovných dětí postupně začala vznikat řada výrobků s jarní a velikonoční tematikou. Při práci jsme si mimo jiné také povídali o tom, jaké velikonoční tradice a zvyky doma dodržujeme, jaké známe symboly jara a jejich význam a naučili jsme se několik velikonočních koled. Během dvou dnů si děti vyrobily dřevěné kuřátko z dřívek, papírového zajíčka, ptáčka na pověšení, stojánek na vajíčka ve tvaru slepičky, velikonoční přáníčko nebo jarní louku. Odměnou za usilovnou práci byla plná náruč výrobků, které si děti odnášely domů.

Příjemnými chvílemi při tvoření jsme si navodili krásnou jarní atmosféru před blížícími se Velikonocemi.

Ingrid Snášelová – vychovatelka ŠD

Jarní dílny v ŠD