Úvod > > ZŠ - Aktuality > Dobrodružství pavouka Čendy

Dobrodružství pavouka Čendy

Minulý týden jsme v rámci čtenářské lekce u prvňáčků pracovali s knihou Pavla Čecha - Dobrodružství pavouka Čendy. Pracovali jsme metodou čtení s předvídáním.

A jak celá lekce probíhala?

Nejprve jsme se rozdělili do skupin po třech. Každá skupina obdržela obálku s rozstříhaným obrázkem, který měla za úkol složit a odhadnout téma hodiny. Z obrázků jsme všichni odhadli, že hodina bude o pavoukovi. Druhou nápovědou byla písmena, z kterých žáci složili slovo pavouk.

Pak už jsme se pustili do čtení. Po částech jsme společně četli knihu a předvídali z ilustrací a z textu, jak by asi příběh mohl pokračovat. Čtení jsme nakonec zastavili v napínavém okamžiku a děti samy měly domyslet, jak to asi dopadne.

Na koberci jsme pak sdíleli své nápady. Nakonec jsme knihu dočetli a zjistili, jak příběh pokračoval dále a porovnali ho s našimi nápady.

Příběh pavouka Čendy se nám všem moc líbil.