Úvod > > ZŠ - Aktuality > Jak jsme nacvičovali vystoupení na Mařáka?

Jak jsme nacvičovali vystoupení na Mařáka?

Po vystoupení na "Vítání jara - Mařáku" jsme dostali od paní učitelky otázku: "Co všechno jsme udělali pro to, aby naše vystoupení bylo co nejlepší?"
Nejprve nám paní učitelka rozdělila role a začali jsme číst texty. Moc nám to nešlo, vše je napsáno v nářečí, kterým se tady, ve Vřesině, mluvilo. Dělalo nám velké obtíže vůbec texty přečíst a hlavně pak vše v nářečí vyslovovat.
Doma jsme se vše naučili zpaměti.
Ve třídě jsme pak měli několik zkoušek. Dávali jsme pozor na „správnou“ výslovnost, na to, kdo po kom mluví.
Až jsme toto zvládli ve třídě, šli jsme zkoušet ven. Zatím sami, bez ostatních tříd.. Proč ven? Hlavně proto, abychom si zvykli, že musíme dbát nejen na výslovnost, ale taky náš přednes musí být opravdu hlasitý a pomalý, ať nám všichni rozumí.
Následně se k nám přidali ostatní žáci z celé školy. Zpívali s námi písničky, také v nářečí, které se všichni učili v hudební výchově, něco málo s námi mluví a hlavně nás poslouchají.
A co hlavně pomohlo nám, kteří na „Vítání jara“ vystupujeme? Nacvičování je každý rok společné, tedy celá škola. Texty existují již mnoho let v této podobě, takže již od 1. nebo 2. třídy jsou texty pro nás známé. V 5. třídě si je připomeneme, naučíme se je. Je to úplně jiné, máme zodpovědnost, vystupujeme my.
Hodně jsme se snažili.

Žáci 5. třídy

Jak se nám to povedlo letos, se můžete podívat zde: