Úvod > > MŠ - Aktuality > Kultura v mateřské škole

Kultura v mateřské škole

I v letošním školním roce je náš kalendář zaplněn celou řadou kulturních akcí. Poznáváme tak svět kultury a umění, seznamujeme se s lidovými zvyky, tradicemi. Děti se díky tomu umí těšit z hezkých a příjemných zážitků, vnímají umělecké a kulturní podněty a pozorně je poslouchají. Své prožitky pak dokáží vyjádřit jak slovně, tak i výtvarně.

První letošní akcí bylo vystoupení žongléra v sále mateřské školy, na kterém, kromě žonglování, nechyběla ani kouzla. Děti byly nadšené, což dávaly hlasitě najevo.

V průběhu školního roku zhlédneme několik divadelních představení, společně půjdeme lampionovým průvodem po stopách Martinova koně, prožijeme Advent, návštěvu čerta a Mikuláše, rozsvítíme vánoční strom, uspořádáme karneval, oslavíme Velikonoce i svátek maminek, zarejdíme si s čarodějnicemi a před prázdninami se pak nezapomeneme rozloučit s našimi předškoláky.

Pro rodiče s dětmi proběhnou tradiční pracovní dílny, z nichž ta první, Den s mým tatínkem, se bude konat již v měsíci říjnu.

Těšíme se na setkání na všech společných akcích!