Úvod > > MŠ - Aktuality > Do školky s úsměvem

Do školky s úsměvem

Ráno 4. září zaplnily prostory naší školky děti plné očekávání. Některé děti se rozhlížely po svém kamarádovi. Jiné zajímalo, ve které třídě tento rok budou. Další si dychtivě prohlížely nové značky. Pro nejmladší děti, které vstupovaly do školky poprvé, však bylo nové úplně vše. Jejich oči prozrazovaly zvědavost, ale také obavy. Odloučit se od svých rodičů a blízkých je v prvních dnech velmi těžké. Snažíme se proto ze všech sil těmto dětem první a každý další den usnadnit.

Máme radost, že můžeme říct, že se adaptace velmi zdařila. Určitě je to díky skvělé spolupráci s rodiči. Ale je tady ještě „někdo“, kdo vždy dětem vykouzlí úsměv na tváři. Je to náš třídní maňásek veverka, kterou děti pojmenovaly „Margotka“. Veverka děti provází děním ve školce. Margotka umí děti rozesmát, poučit, povzbudit, a to vše velmi přirozeně a s lehkostí. Děti se již zapojují do všech činností – malují, zpívají, cvičí. Umí si prostřít a také po sobě uklidit. A to vše s úsměvem!

Jana Zavadilová