Úvod > > MŠ - Aktuality > Návštěva Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích

Návštěva Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích

Člověk žije v pevném sepětí s přírodou, ale mnohdy na to zapomíná. Proto se stále snažíme v našich dětem rozvíjet povědomí o naší sounáležitostí s ní.

To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli realizovat tento výlet.

Pod odborným vedením Zuzany Hruškové a Jana Kašinského jsme se velice zajímavou formou seznámili s posláním této záchranné stanice.

Navštívili jsme všechny tři expozice:

Ve vnitřní interaktivní expozici jsme si prohlédli makety vycpaných zvířat žijících v Poodří. Na videu jsme viděli, že i ještěrka se dá ochočit ( – reaguje na známý hlas ošetřovatele) a sýkorka modřinka dovede za pomoci záchranářů odchovat 11 mláďat.

V zahradní expozici jsme si prohlédli areál, který je věnován zachráněným zvířatům. Například: vydra dováděla ve svém bazénku, poštolka s poraněným křídlem jen skákala, veverky se proháněly po stromech, čápi si důstojně vykračovali a vůbec si nás nevšímali a ježky tam mají všude, kam se podíváte.

Ve vnitřní učebně na nás čekal zajímavý program na téma „Od vajíčka k peříčku“. Děti se dozvěděly, že peří má tzv. háčky – proto si ptáci pírka stále probírají a hladí. Už ví, k čemu ptáčkům slouží vaječný zub. Bylo jim vysvětleno, že podle způsobu rozbití skořápky můžeme poznat jestli se z vajíčka vylíhlo ptáčátko nebo jej vytáhl predátor. Podle roztočení vajíčka poznáme jestli vajíčko je syrové nebo uvařené a spoustu jiných zajímavostí.

Byl to krásný výlet a děti získaly hodně nových informací.

Marcela Kudelová

Návštěva Záchranné stanice a Domu přírody Poodří v Bartošovicích