Úvod > > MŠ - Aktuality > Plavecký den ve školce

Plavecký den ve školce

„Plavání rovnoměrně působí na všechny svaly a nezatěžuje klouby. Je nejoblíbenějším a nejzdravějším sportem. Je také skvělým otužovacím prostředkem…“

S přihlášenými dětmi jsme začali navštěvovat plavecký kurz. Jezdíme každý pátek tramvají v 8:14 hod. do bazénu „Crab v Ostravě- Porubě“. Po příjezdu se děti v klidu převléknou do módních plavek a od 9 hod. začínáme plavat. Nejdříve děti čeká krátká rozcvička „na suchu“ a poté započne ta pravá plavecká výuka. Děti jsou rozděleny do dvou skupin podle svých plaveckých dovedností. Učí se splývat s pomocnou deskou i bez, potápět, plavecký styl – prsa atd. Vše formou her a s různými plaveckými pomůckami a hračkami.

Po takto „vyčerpávající práci“ se odeberou do teplé vířivky a na chvilku navštíví krásnou, vyhřátou sauničku….

V šatně se pořádně vysušíme, převlékneme a hlavně nasvačíme.

A „Hurá“ do školky, kde na děti čeká oběd….

Silvie Gregorová

Plavecký den ve školce