Úvod > > MŠ - Aktuality > Plavecký kurz ve školce

Plavecký kurz ve školce

„S výukou plavaní je nejlépe začít od nejútlejšího věku. Velkou předností této
pohybové aktivity je velký význam pro zdraví člověka. Proto je důležité vytvářet k
plavání kladný vztah už od dětství a ten udržovat až do stáří...“

Z tohoto důvodu naše mateřská škola pořádá již tradičně plavecký kurz pro nejstarší děti. Plavat jezdíme na bazén Crab v Ostravě - Porubě. Letos plaveme každý pátek od 22.9.2023 a poslední lekce bude 15.12 2023. Na bazén budeme jezdit tramvají.
     Po chutné svačince se dětí převlékají do plavek a s chutí jdou plavat. Nejdříve je čeká malá rozcvička na „suchu“ a poté jsou rozděleny podle svých plaveckých dovedností do dvou plaveckých skupin. Na zdatnější plavce a neplavce. V těchto skupinách si s paní plavčicí po celou dobu plaveckého kurzu osvojují a rozvíjejí své plavecké dovednosti - vše formou her, básniček, říkadel, plaveckých pomůcek atd.
Na závěr je vždy čeká vířivka a teplá sauna.
Tak s chutí do plavek….

Silvie Gregorová