Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Čarodějnický rej v ŠD

Čarodějnický rej v ŠD

V každém oddělení se během týdne kreslilo, lepilo, vyrábělo, ale také povídalo o tom, co že to ta Filipojakubská noc vlastně je a jaké zvyky a pověry se k ní vážou. Menším dětem paní vychovatelka pustila pohádku na Vršku s názvem „Jak odletěly čarodějnice“

Poslední dubnový týden se v naší družině nesl ve znamení čarodějnic.

Vše vyvrcholilo čarodějnickým sletem, který se uskutečnil ve vestibulu a tělocvičně naší školy, protože nám počasí moc nepřálo. Hned po obědě si děti oblékly šaty, sukně, pláště a namalovaly si obličeje. Nasadily klobouky, připevnily pavouky, pavučiny, myši a čarodějnický rej po vydatném obědě mohl začít.
Čarodějnice Žaneta a kocourek Fousek si pro děti nachystali stezku, během které malí čarodějové a čarodějnice plnily v týmech různé úkoly, např: správně poskládat kouzla, uvařit v kotlíku lektvar s přísadami, uhodnout název „dopravního prostředku“ čarodějnic atd. Na celou akci samozřejmě dohlížely čarodějnice Saxana, Baba Jaga a Ježibaba

Čarodějnické dovádění jsme si společně užili a jak jsme vypadali?

Na to se podívejte v naší fotogalerii.

Čarodějnický rej v ŠD