Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Sázení bylinek v ŠD

Sázení bylinek v ŠD

V pátek 5. 5. si děti z 2. a 3. oddělení osadily pařeniště bylinkami. Toto krásné pařeniště vyrobili vybraní žáci naší školy při natáčení dětského pořadu Šikulové. Byla by škoda nechat ho prázdné, a tak jsme se všichni pustili do práce. Paní vychovatelka měla za úkol nakoupit vybrané bylinky a děti si s ohromným nasazením pařeniště osázely. To nakonec zdobí 3 druhy máty, šalvěj, meduňka, pažitka a hlávkový salát.

Před samotnou výsadbou jsme se mimo jiné seznámili s různými druhy léčivých bylin a jejich vlivem na naše zdraví. V atlase léčivých bylin jsme se naučili poznávat mátu, šalvěj, kopřivu, meduňku, mateřídoušku, heřmánek a také jsme si řekli něco málo o jejich využití v kuchyni nebo koupelně. Společně s dětmi jsme se domluvili, že bylinky na zimu usušíme a budeme si společně pochutnávat na výtečném mátovém čaji nebo svačince s pažitkou.

Ingrid Snášelová – vychovatelka ŠD

Sázení bylinek v ŠD