Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Jak jsme si vyrobili bezový sirup

Jak jsme si vyrobili bezový sirup

Jedno družinové odpoledne jsme se s dětmi vydali na sběr bezového květu, kterého nám za plotem školního hřiště vyrostlo opravdu hodně. Díky výbornému počasí jsme nasbírali plné tašky květů. Jakmile začne bez kvést, výroba sirupu je na místě. Během sběru jsme si mimo jiné povídali o tom, jaké benefity nám takový sirup z „domácí produkce“ nabízí a kolik blahodárných účinků má pro naše tělo. Například, že květy obsahují velké množství vitaminu C, pomáhají při nachlazení, nebo léčí revma.

Poté jsme společnými silami květy bezu ozdobili plátky citronu, zalili vodou a nechali louhovat do druhého dne. Když jsme se druhý den sešli opět v družině, paní vychovatelka nachystala další potřebné ingredience a výroba sirupu mohla začít. Děti ze všech oddělení se střídaly nejen u míchání, ale také u přelévání do sklenic. Práce jim šla pěkně od ruky a vůně bezu se linula celou družinou. Nechyběla ani malá degustace, bez toho by to ani nešlo.

Do lahví jsme si uschovali několik litrů slaďoučkého zdraví. Moc jsme si pochutnali a snad se nám budou nemoci vyhýbat.

Ingrid Snášelová – vychovatelka ŠD

Jak jsme si vyrobili bezový sirup