Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Mobilní planetárium ve školní družině

Mobilní planetárium ve školní družině

V družině si nejen hrajeme, zpíváme, tančíme a bavíme se, ale sem tam se i zábavnou formou vzděláváme. V úterý 7. února se nám povedlo podívat se do vesmíru přímo z naší tělocvičny. Zažili jsme výjimečný a netradiční způsob vzdělávání a to díky sférické projekci kupoli planetária. Sympatická a milá paní průvodkyně se nám srozumitelnou formou snažila vysvětlit základní jevy astronomie. Děti se tak mohly dozvědět např. proč se střídá den a noc, jak se jmenují fáze Měsíce, nejznámější souhvězdí nebo proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy, či proč jablko padá ze stromu dolů na zem.

Troufám si napsat, že spokojené a nadšené děti tak prožily kousek svého družinového  odpoledne v kouzelných výšinách a jako bonus  si odnesly spoustu zajímavých poznatků a vědomostí.

Mobilní planetárium ve školní družině