Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Namaž si mě na chleba

Namaž si mě na chleba

V měsíci dubnu jsme si s dětmi napříč všemi odděleními školní družiny uspořádali projektový den o zdravé výživě s názvem “Namaž si mě na chleba”.

V jednotlivých odděleních jsme si povídali o tom, co to zdravá výživa je, jaké jsou naše stravovací návyky, co by nemělo (nebo naopak mělo :-)) chybět v našich jídelníčcích, co je to vyvážená strava, jak důležitý je pitný režim, apod.

Děti si pak odhlasovaly, jaké by chtěly vyrábět pomazánky tak, aby se v každém oddělení vyráběly dvě až tři různé.

No, a pak nás už čekala velmi náročná, ale o to zábavnější disciplína, a to připravit si zvolené pomazánky. Paní vychovatelky nakoupily a připravily potřebné ingredience a pomůcky, a také děti si z domu přinesly všelijaké kuchyňské náčiní - misky, struhadla, vařečky, škrabky, stěrky, atd. Každý dostal nějaký úkol a příprava pomazánek mohla začít. Hotové jsme je potom mazali na kousky zdravého pečiva a zdobili.

Děti ochutnávaly navzájem pomazánky ze všech oddělení, takže, i když v daném oddělení nezvítězila právě ta něčí nejoblíbenější, určitě si přišel na své v oddělení jiném.

Většina dětí byla do přípravy velmi zapálená a práce je bavila. A za to jim byla odměnou malá zdravá svačinka.