Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Bezpečně na silnici

Bezpečně na silnici

Měsíc duben je každoročně měsícem dopravní výchovy, a proto jsme se s dětmi ve školní družině zaměřili na tyto činnosti. Nejprve jsme si probrali dopravní značky týkající se především chodců a cyklistů a vysvětlili si vhodné i nevhodné chování v dopravním provozu. Pomocí interaktivní tabule a aplikace „Markétčina dopravní výchova“ jsme se zamýšleli nad bezpečností v dopravním provozu a ochranou zdraví. Na obrázcích jsme sledovali chování chodců i řidičů, vyhodnocovali jejich jednání, učili se bezpečně přecházet vozovku a pohybovat po chodníku. S dopravní výchovou jde ruku v ruce i zdravověda, tak jsme si zkontrolovali obsah lékárničky, zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla a na závěr vyzkoušeli zalepit odřené koleno, roztáhnout tepelnou fólii nebo správně provést stabilizovanou polohu. Závěr patřil školnímu hřišti, na kterém děti měly za úkol projít „bezpečnou stezkou“ a posbírat co nejvíce bodů za které je čekala sladká odměna. Celý týden se nesl v duchu dopravní výchovy a moc jsme si ho užili.