Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Ranní družina

Ranní družina

Často píšeme na školní web o akcích školní družiny, ale opomínáme na činnosti v ranní  školní družině. Ranní školní družina začíná svou činnost v 6:00. Nezřídka už některé děti zvoní na družinu ještě před šestou ráno. To se děti zpravidla vidí i s panem školníkem, který je nedílnou součástí ranní družky. Školu ráno otevírá, takže pokud by se stalo a paní vychovatelka náhodou zaspala, není se čeho bát, náš pan školník to ráno jistí. ???? Rozjed v ranní družce je pozvolný, často si děti cca do sedmé ráno jen kreslí, povídají si a nebo celá „ranní parta“ hraje nějakou společenskou hru. Zhruba po sedmé ráno děti ožívají a začínají si stavět na školní dlouhé chodbě překážky, u kterých mezi sebou soutěží kdo přeskočí výš a dál. Někdy děti rády pomáhají paní vychovatelce s tvorbou zimní nebo jarní výzdoby pro školu. Zhruba v 8,35 zavelíme k úklidu hraček, překážek, stavebnic a her a v 7,40 vyráží celá ranní družina vzhůru po schodech ke vzdělávání se do svých tříd.