Máme rádi knihovnu!

Spolupráce s knihovnou

 

Spolupráce naší mateřské školy s místní knihovnou má už dlouholetou tradici. I letos tomu není jinak.

Děti dostávají domů k přečtení hezké pohádky, které si spolu se svými rodiči, sourozenci, nebo prarodiči  přečtou, potom si vybarví obrázek k pohádce, který si můžou doplnit svoji vlastní ilustrací. Pak pohádku vrátí do školky. Každou odevzdanou pohádku paní Hurníková odmění drobností, kterou děti dostanou domů. Ale to není vše.

Snažíme se děti vést k návštěvám místní knihovny a tak jsme tento týden do knihovny vyrazili sami. Ve čtvrtek při návštěvě knihovny         si některé děti teprve poprvé prohlédly místo, kde se nachází nespočet krásných příběhů, pohádek, básniček… Paní knihovnice nám nejdříve několik knih s příběhy o lesních zvířatech ukázala a povyprávěla nám     o nich, a potom  promítla pohádku „O hajném Robátkovi“,  která se nám  hodila k tématu na tento týden. Povídáme si totiž o zvířátkách žijících v lese.

Do knihovny máme v plánu chodit častěji, tak doufám, že se nám to podaří a děti budou mít i v dnešní době počítačů krásný vztah ke knihám.

Moc děkujeme paní  Kateřině Hurníkové za vše, co dělá pro naše ještě nečtenáře. Děkujeme!