Projektový den s Lenkou Rožnovskou

Ve čtvrtek před jarními prázdninami nás navštívila naše bývalá kolegyně a zároveň spisovatelka dětských knih paní Lenka Rožnovská. Připravila si pro nás zajímavé besedy o svých knihách. Navštívila naše prvňáčky, druhou, třetí a čtvrtou třídu. Během jejího zajímavého vyprávění jsme měli možnost blíže se seznámit s některou její knížkou.

V první, druhé a třetí třídě jsme si povídali o knize Já, štěně. Dozvěděli jsme se, co všechno se musí malé štěně naučit, než se z něj stane pes a než si pro něj může přijít nový páníček.  A stejně jako štěně Charlie musí zvládnout spoustu věcí, úkoly museli plnit i žáci. Vyzkoušeli si, jakou mají sílu, jaký postřeh, zda dokáží hmatem rozeznat věci. Na závěr si všichni vyrobili pejska a naučili se básničku.  Vyprávění paní Lenky uteklo velice rychle a my moc děkujeme za prima strávené dopoledne.

Hana Seibertová