Vincent van Gogh ve 2.B

Žáci 2.B ve výtvarce nejen kreslí a malují, ale také se seznamují s nejslavnějšími malíři světa. Tentokrát se setkali s Vincentem van Goghem. Ty nejdůležitější informace jsme se dozvěděli z krátkého videa zaměřeného na malířův život a tvorbu.

Žáci poté sepsali na jeden společný papír postřehy, které si o Goghovi zapamatovali. Víme tak například, že se narodil v Nizozemsku, ve své době nebyl příliš slavný, protože maloval tmavé a nebarevné obrazy, jako například „Jedlíky brambor“. Po přestěhování do Francie se nechal inspirovat kontrastem modré a oranžové barvy. Začal malovat světlé a barevné obrazy a namaloval díla jako „Slunečnice“ či „Hvězdná noc“. Měl však psychické problémy, uřízl si kousek ucha a nakonec zemřel ve 37 letech.

Virtuálně jsme si prohlédli Goghovu výstavu v Paříži, kde jsou jeho obrazy promítány na stěny i podlahy a v poslední řadě jsme žasli nad „malováním“ Hvězdné noci na vodě.

Na závěr si děti vybraly mezi obrazem „Slunečnice“ a „Hvězdná noc“ a pokusili se je přenést na svůj výkres. Musím říct, že se jim to opravdu povedlo.

Michaela Žižková