Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality

ŠD - Aktuality

Štítky:

Sázení bylinek v ŠD

V pátek 5. 5. si děti z 2. a 3. oddělení osadily pařeniště bylinkami. Toto krásné pařeniště vyrobili vybraní žáci naší školy při natáčení dětského pořadu Šikulové. Byla by škoda nechat ho prázdné, a tak jsme se všichni pustili do práce.

Publikováno 24. 8. 2023 21:15

Čarodějnický rej v ŠD

V každém oddělení se během týdne kreslilo, lepilo, vyrábělo, ale také povídalo o tom, co že to ta Filipojakubská noc vlastně je a jaké zvyky a pověry se k ní vážou. Menším dětem paní vychovatelka pustila pohádku na Vršku s názvem „Jak odletěly čarodějnice“

Publikováno 24. 8. 2023 21:14

Vyrábění ke Dni maminek

V bříšku jsi mě nosila,v kočárku mě vozila.Pamatuješ první zoubek?Natlučené kolínko?U všeho jsi vždycky byla,moje sladká maminko.Za každou tu chviličku,nosím si Tě v srdíčku.

Publikováno 24. 8. 2023 21:12

Přihláška do ŠD pro školní rok 2023/2024

Již od minulého týdne můžete Vaše děti přihlašovat do školní družiny na příští školní rok. Přihlášky byly dětem rozdány osobně ve třídách. Pokud se stalo, že se přihláška někam zatoulala nebo Vaše dítě nebylo zrovna ve škole, naleznete ji také zde: Přihláška do ŠD 2023/2024.

Publikováno 24. 8. 2023 21:11

Příprava pomazánek v ŠD aneb „Namažu si Tě na chleba“

V jedno dubnové pondělí jsme si zahráli na kuchaře a trošku zkoušeli experimentovat s různými chutěmi. Vzniklo tak několik druhů výtečných pomazánek, které děti připravovaly úplně samy. Důležité bylo dodržet postupy v receptu a kontrolovat, zda na něco nezapomněly.

Publikováno 24. 8. 2023 21:09

Pyžamový den v ŠD – středa 12.4.

Alenko…Bohoušku…vstávat, honem se oblékat a jedeme do školy! Jupííí, dneska mami a tati se oblékat neemusíímee, máme totiž v družce pyžamový den. Užít si pohodlíčka ve svém teploučkém pyžámku, zůstat v něm celý den a ještě k tomu si užít spousty legrace a zábavy, to byla výzva!

Publikováno 24. 8. 2023 21:08

Jarní dílny v ŠD

Jaro už zaklepalo na dveře, a proto si vychovatelky na úterý 28. a středu 29. března připravily tradiční jarní dílničky ve školní družině.

Publikováno 24. 8. 2023 21:07

Příprava na Velikonoce v ŠD

Svátky jara se kvapem blíží, děti se těší na prázdniny, na sluníčko které je den ode dne teplejší a nedočkavě vyhlíží záblesky zelených lístečků probouzejících se po chladné zimě. A právě příchod Velikonoc nám vrací barvy do šedivých zimních dní.

Publikováno 24. 8. 2023 21:06

Láska všude, kam se podíváš……

V úterý 14. února se konal v družině „Den přátelství a lásky“. Děti ze všech oddělení školní družiny si svátek svatého Valentýna zpříjemnili tím, že se oblékly do červených nebo růžových barev a vyráběly valentýnská přáníčka, tzv. „valentýnky“, aby mohly obdarovat své nejbližší.

Publikováno 24. 8. 2023 21:05

Tydli, fidli, bumtarata, otevřete kmotře vrata! Maškary k vám přišly, hej, začal masopust

Masopust lidově fašank nebo také karneval představuje slavnostní období mezi Vánocemi a Velikonocemi. A tak i v naší školní družině proběhlo minulý týden tradiční „maskobraní“, které se uskutečnilo v tělocvičně ZŠ.

Publikováno 24. 8. 2023 21:04