Drobečková navigace

Úvod > > MŠ - Aktuality > Byla jedna Káča…

Byla jedna Káča…Celý tento týden v mateřské škole se nesl ve znamení příprav na naše sobotní vystoupení v tělocvičně školy u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

Příprava však začala již mnohem dříve. Hledal se vhodný námět našeho vystoupení, hudba, která by dokázala děti zaujmout, vymýšlely se kostýmy, kulisy i choreografie. Děti si brzy osvojily nejen příběh O čertovi a Káče, ale také pohyb, taneční kroky i texty písní, kterých v příběhu nebylo málo.

Na vystoupení se děti moc těšily, některé z nich se dokonce nemohly dočkat. V sobotu jsme se natěšení sešli v krásně adventně vyzdobeném areálu školy, abychom své úsilí zúročili. Pro některé z dětí to bylo první veřejné vystoupení před opravdovým publikem, a tak ukápla i nějaká slzička. Jakmile však zazněly první tóny známé melodie, obavy dětí šly stranou a všichni se soustředili na své vystoupení. To se nám náramně povedlo a všichni přítomní nás odměnili zaslouženým potleskem.

Velké úsilí jsme také s dětmi věnovali výrobě drobných předmětů pro adventní jarmark. Děkujeme tímto všem, kteří si výrobky dětí zakoupili a podpořili tak naši mateřskou školu.

Těšíme se na další akce, které nás ještě během adventu čekají. Nejprve to bude návštěva Mikuláše, čerta a anděla a poté setkání u stromu dětských přání u příležitosti již tradičního „Zvonkování“.

Mirka Jahodová

Byla jedna Káča…
Byla jedna Káča…
Byla jedna Káča…
Byla jedna Káča…