Úvod > > MŠ - Aktuality > Lyžařský kurz Na Vaňkově kopci 2024

Lyžařský kurz Na Vaňkově kopci 2024

I letos se konal pro přihlášené děti lyžařský kurz na Vaňkově kopci. V pondělí po obědě jsme plní očekávání přijeli na svah a rozdělili se do skupin podle dovedností. Po rozcvičce celého těla si děti nazuly lyže a se svými instruktory vyjely na lyžařský svah.

Z přihlášených 15 dětí se kurzu zúčastnilo 11 dětí, nemoci protřídily naše řady i během týdne probíhajícího kurzu.

Naši skupinku Draků čekal náročný úkol, nazout si lyže, vyjet po laně a učit se ovládat lyže a zabrzdit. Ač se padalo a lyže neposlouchaly, děti se nevzdaly a trénovaly základy lyžování. Po svačinové přestávce se opět pokračovalo ve výuce lyžování.

S přibývajícími dny kurzu bylo vidět zlepšování u všech dětí. Děti bojovaly s nástrahami sjezdového lyžování. Lano už ovládaly, kopec sjely, obloučky se rýsovaly, skoro zastavily a ani se jim nechtělo sundat lyže!

V pátek děti čekal závod a vyhodnocení nově získaných dovedností. Na děti se přijeli podívat i jejich rodiče. Lyžaři byli odměněni medailemi a diplomy, nejlepší z dětí si dokonce odnesly sladkou odměnu. Zima nám během týdne ukázala všechny možnosti zimního počasí: pršelo, sněžilo, mrzlo i sluníčko svítilo a všechny děti byly spokojené. Za rok zase na viděnou lyžích!