Úvod > > MŠ - Aktuality > Třetí adventní týden v MŠ

Třetí adventní týden v MŠ

Vánoce se potichu, ale jistě blíží. Děti jsou natěšené a my se ve školce snažíme jejich čas čekání na ten kouzelný Štědrý den zaplnit zajímavým programem.

Každá třída má během dopoledne své aktivity a činnosti, ale není nad to žít společně a mít společné prožitky. Ty pak mohou děti společně sdílet a navzájem se tak obohacují. To se nám tento týden povedlo hned několikrát.

V rámci spolupráce s knihovnou a projektu „Celé Česko čte dětem“ k nám přijel ilustrátor dětských knih Adolf Dudek. V literárně výtvarném programu svým veselý přístupem dětem ukázal, že z každé čáry na papíře může vzniknout krásný obrázek. Za zprostředkování tohoto setkání děkujeme naši knihovnici paní Katce.

Ještě týž den jsme měli další společný zážitek. Kdo šel v tu chvíli kolem školy a školky a zaslechl dětský jásot a křik, určitě poznal, že se děti radují ze sněhové nadílky. Sněhuláky jsme nepostavili, ale jízdy na lopatách jsme si užili. Užili si jistě i rodiče, když odpoledne hledali oblečení svých dětí na sušácích, kde jsme promočené oblečení sušili. Ale to k zimě a ke sněhu patří.

Další společný prožitek i s rodiči jsme měli při Zvonkování.

ZVONKOVÁNÍ – je to nezvyklé slovo, těžko bychom ho našli v nějakém slovníku. Ani nevím, kdy a jak vznikl název této akce, která se pro naši školku stala již tradiční. Snad proto, že hlavní roli v ní má zvoneček.

To mě vedlo k malému experimentu. Dětem ve třídě Berušky jsem položila otázku: „Který hudební nástroj ti připomíná Vánoce?“ Nabídla jsem jim výběr mezi čtyřmi hudebními nástroji, byly to: ROLNIČKY – ZVONEČEK – KLAVÍR – BUBÍNEK. Většina si vybrala zvoneček a to mě utvrdilo v tom, že ZVONKOVÁNÍ je ten správný název tohoto společného setkání.

Co je vlastně tolik zmiňované ZVONKOVÁNÍ a jak letos probíhalo ? Jedná se o pracovní dílku pro rodiče s dětmi. Na níž rodiče s dětmi vytvořili zvoneček, který zavěsili na girlandu ( k tomu určenou). Po té jsme se společně s dětmi za zvuku zvonících zvonečků všichni přemístili do vestibulu. Tam u „Stromku dětských přání“ jsme si zazpívali koledu , děti zazvonily na zvoneček, aby se splnilo jejich přání a popřáli jsme si krásné Vánoce.

Marcela Kudelová

Třetí adventní týden v MŠ