Úvod > > MŠ - Aktuality > Výuka angličtiny u předškolních dětí

Výuka angličtiny u předškolních dětí

„Když děti vystavíte cizímu jazyku, osvojí si ho přirozeně, stejně jako se naučí jíst příborem.

Malé děti jsou jako houba, nasávají to, co je kolem nich…“

V naší mateřské škole se předškolní děti seznamují s anglickým jazykem povinně 2krát v týdnu. Předškolní děti ze třídy „Berušky“ mají angličtinu vždy v pondělí a ve středu s p. učitelkou Monikou Matuszkovou a děti ze třídy „Kuřátka“ vždy v úterý a čtvrtek s p. učitelkou Silvii Gregorovou.

Předškolní vzdělávání je založené na hrách a aktivitách, které děti baví a vlastně ani nevnímají, že se učí. S dětmi se po obědě a krátkém odpočinku věnujeme anglickému jazyku formou her, písní, poslechu atd. Děti jsou tak schopny na konci roku rozumět základním významům. Reagují na určitý podnět vyslovený v cizím jazyce, aniž by měly samy jakékoli sdělení formulovat. Samozřejmě si také osvojí základy slovní zásoby – jako je colours, numbers, animals, clothes, winter activity, summer activity, vegetables, fruits a další.

Silvie Gregorová