Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Valentýn je za dveřmi

Valentýn je za dveřmi

Den svatého Valentýna se slaví po celém světě 14. února jako svátek zamilovaných. K tomuto dni  se váže celá řada zvyků. Jedná se především o darování valentýnských přáníček těm, které máme rádi, nebo uzamykání tzv. zámečků lásky.

Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

S dětmi ve školní družině jsme vyráběli valentýnské dekorace na výzdobu, a také různá valentýnská přání (tzv. valentýnky) a dárečky, aby i děti mohly své blízké obdarovat a oslavit tak tento milý svátek.