Úvod > > ZŠ - Aktuality > Pořad Šikulové – Velká výzva

Pořad Šikulové – Velká výzva

V pondělí 22.3.2023 se naši vybraní žáci z 2. a 4. ročníku zúčastnili natáčení pořadu Šikulové v České Televizi Ostrava. Pořad je zaměřen na kreativitu, tvořivost, logiku a technickou zručnost dětí.

Podstatou pořadu je soutěž dvou týmů různých škol, které mezi sebou soupeři ve výrobě stanoveného výrobku, ve vědomostním kvízu, v rukodělné dovednosti a v závěrečné prezentaci. Naši žáci měli za určitou dobu, za pomoci svého kapitána a vylosovaného moderátora pořadu vyrobit pařeniště z připraveného materiálu.

Náš tým dětí nazvaný ,,Šikovné ručičky´´ , soutěžící v zelené barvě s moderátorkou Janou soupeřil proti týmů oranžových, nazvaném ,,Svišti´´- ZŠ Metylovice s moderátorem Ivem. Výsledek skončil vítězstvím našeho týmu. Všechny děti dostali věcné ceny, triko Šikulové a vyrobené pařeniště.

Celkově si naši žáci natáčení užili, v praxi viděli jak se pracuje v televizi, byli v maskérně, kostymérně. Pořad již můžete zhlédnout.

Pořad Šikulové – Velká výzva