Úvod > > ZŠ - Aktuality > První dny prvňáčků ve škole

První dny prvňáčků ve škole

Máme za sebou první měsíc nového školního roku. Do první třídy nastoupilo 20 žáků. Ve školních lavicích se sešlo 10 dívek a 10 chlapců. A jak se našim prvňáčkům ve škole daří?

Během prvního týdne jsme vše teprve poznávali a seznamovali se se vším, co nás ve škole čeká. Prohlédli jsme si školu, navštívili nás trenéři z oddílu Ostraváček, kteří si pro nás připravili několik zajímavých sportovních aktivit. Byla za námi lektorka tance. Zašli jsme také na návštěvu do klubovny ke skautům a strávili jsme prima dopoledne s opékáním buřtů u našich myslivců.

Zatím toho z učiva ještě moc neumíme, ale snažíme se. Pracujeme společně, poznáváme nové kamarády, učíme se naslouchat jeden druhému, respektovat ostatní, pomáhat si navzájem. Rozvíjíme svou slovní zásobu při ranních kruzích, při vyprávění příběhů nebo při společné četbě knížek. Seznamujeme se s prvními písmenky a čísly.

Čeká nás toho ještě mnoho, ale my se na ty společné zážitky všichni moc těšíme.

Hana Seibertová