Čertovské pohádky

Naše škola se letos poprvé zapojila do literární soutěže Čertovské pohádky. Soutěž pro děti pořádá městský obvod Mariánské Hory a Hulváky. Úkolem dětí bylo vymyslet krátkou pohádku, ve které se objeví čert. Letošním tématem byli Čerti v kuchyni.

Do soutěže se s velkým nadšením pustili žáci obou třetích tříd a vymysleli krásné pohádky s názvy: Čertovská kuchařka, Čert v kuchyni, I čert má rád párky a mnoho dalších.

Nyní budeme netrpělivě všichni čekat na vyhlášení. A o co soutěžíme? První cenou je dovolená u moře v Chorvatsku pro celou rodinu.

Všem malým spisovatelům držíme palce. Na vyhlášení si však budeme muset počkat až do června. Nejhezčí pohádky pak budou namluveny moderátory Hitrádia Orion.

Hana Seibertová