Krůtí maso ve školní jídelně

Naše školní jídelna má nového dodavatele  krůtí masa. Jedná se o rodinnou farmu Rychvald s dlouholetou tradicí, která leží v podhůří Beskyd. Specializuje se na odchov a výkrm krůt. Protože nám záleží na tom, co jí naše děti, rozhodli jsme se odebírat krůtí maso z této farmy. Mají vlastní porážku a zpracovnu a značku Česká krůta, která je zárukou kvalitního českého masa.

Jejich chovy jsou pod stálou veterinární kontrolou. Nepoužívají žádné růstové stimulátory, dbají na pohodu zvířat a pro podporu imunitního systému používají ve výkrmu přírodní doplňky(česnek, oregáno nebo echinaceu).

Celý proces výkrmu i zpracování probíhá přímo na farmě a maso neprochází dlouhým logistickým řetězcem a proto se nemusí trvanlivost uměle prodlužovat.

Krůtí maso je jedno z nejchutnějších a nejhodnotnějších, má nízký obsah tuku, ale vysoký obsah bílkovin, hořčíku, draslíku a vitamínů ze skupiny B.

Andrea Klanicová

vedoucí školní jídelny