Prosinec v družině

Začátek prosince se rozezněl vánoční atmosférou z proběhlého rozsvícení vánočního stromu. Družinu jsme si ozdobili obrázky inspirované příchodem Čerta, Mikuláše a Anděla.

Uspořádaly jsme pro děti pohybové odpoledne zvané Čertovské hrátky. Děti se mohly účastnit v kostýmech, zahráli jsme si hru o nejchlupatějšího čerta, čertovskou bitvu, hledání čertích kopyt, honěnou s čertovskými ocasy a další. Teplo nám z toho bylo, jako v peklíčku.

Nezapomněli jsme také na zvířátka, kterým jsme na podzim sbírali kaštany a přinesli jim pár dobrůtek do krmelce.

Jakmile napadla první větší sněhová nadílka, nemohli jsme ji nechat jen tak ležet. Lopatovali jsme a radovali se dokud jsme nebyli mokří od hlavy až k patě.

Příchod Vánoc si krátíme jak se dá, v každém oddělení odpočítáváme dny pomocí adventního kalendáře.


Chvíli před prázdninami jsme pro děti zorganizovaly Vánoční dílny napříč odděleními. V oddělení u paní vychovatelky Dáši si mohly děti vyrobit zimní krajinu z přírodních materiálů, u paní vychovatelky Barči zase andílka k zavěšení na stromeček a u paní vychovatelky Inky sobíka jako svíčku pro doplnění vánoční atmosféry. Tvoření nám zpříjemňovaly vánoční písničky.

Už jen pár dní a všechny dětské oči se rozzáří u vánočního stromečku. Přejeme Vám všem, kteří čtete tyto řádky příjemné Vánoce po boku těch nejmilejších a hodně zdraví do nového roku 2023.

Barbora Dreslerová – vychovatelka ŠD